Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Historike, nis festa në Tuz, dalin rezultatet e para

spot_img

Lajme të ngjashëm

1745c2d03c9466cfe5d51b4fa2166b67

Numërimet e qëndrave të para të votimit në Tuz kanë nxjerrur deri tani në përparësi kandidatin e koalicionit të partive shqiptare ‘Malësia na Bashkon’, Nik Gjeloshaj.

Në njësitë zonale në Drume, Grudë, Trieshi, Koja dhe Hoti rezultatetet paraprake nxjerrin fitues Gjeloshajn.

Tashmë kanë filluar festimet në të gjithë Tuzin, pasi rezultatet nxjerrin shqiptarët si fitues të zgjedhjeve duke i bërë këto zgjedhje historike.

Kujtojmë se sot u ndërmorrën zgjedhjet lokale për Komunën e Tuzit, ku partitë shqiptare për herë të parë u bashkuan në koalicion me kandidatin e përbashkët Nik Gjeloshajn kundër kandidatit malazez Mirza Pepiç të partisë së Milo Gjukanoviçit, DPS-së. 

hot.jpg

Rezultatet e para:

Drume:

113 vota per Forumin Shqiptar

7 vota DPS

Grude:

54 Forumi Shqiptar

0 DPS

Triesh

99 Forumi Shqiptar

Dps 18

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img