Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Historike: Inagurohet aeroporti i Kukësit, “Air Albania” ulet me Ramën dhe “çunat kuksianë” te “Flatrat e Veriut” (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është ulur sot në aeroportin e ri të Kukësit, “Zayed, Flatrat e Veriut” avioni i parë civil me pasagjerë nga Londra.

Avioni i “Air Albania” me numër “ABN9003” është ndalur fillimish në aeroportin “Nënë Tereza” të Rinasit, ku pasagjerëve i është bashkuar kryeministri Edi Rama, ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku dhe biznesmeni arab Mohamed Alabbar.

Avioni ka mbërritur rreth orës 15:40 në Kukës.

PAMJET LIVE:

Më shumë
spot_img
spot_img