Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

HISTORIKE/ Florian MARKU kampion BOTE, mbreti shqiptar mposht në ring boksierin ukrainas

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Florian Marku ka fituar titullin kampion bote për peshat e mesme në federatën IBF. Shqiptari ka fituar pas 10 raundve të mbyllura pa knockout, me pikët e dhënë nga gjyqtarët, që janë ndarë 2-1 në favor të Markut.

Marku dominoi ndaj rivalit, teksa ndeshja ishte me rritëm dhe asnjëri nga të dy nuk lëshoi pe deri në fund. Arritje fantastike kjo për shqiptarin, që për të parën herë ia del të marrë një brez si kampion bote.

Kjo ishte ndeshja e 10-të e tij në boskin priofesionist, ku ende asnjë kundërshtar nuk ka arritur ta mposhtë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img