Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

“Historia shkruhet këtu”, merr fund “telenovela” Mbappe, 700 milionë euro bindin francezin të rinovojë me PSG

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kylian Mbappe do të vazhdojë të jetë një lojtar i PSG. Francezi ka firmosur mbrëmjen e sotme kontratën e re 3 vjeçare me kampionët e Francës, duke lënë “duarbosh” realin e Madridit, që priste ta transferonte sulmuesin me parametra zero.

Për Mbappe është rezervuar një kontratë faraonike, pasi në 3 vite do të përfitojë rreth 700 milionë euro, duke përfshirë rrogën vjetore, bonuset dhe të drejtat e imazhit. Vetë sulmuesi ka thënë se është i lumtur që rinovoi, pasi u shpreh se Parisi është qyteti i tij.

albsig

spring

Edhe presidenti i PSG-së Nasser Al-Khelaifi ka folur pas rinovimit të Mbappe, duke thënë se është shumë i lumtur për rinovimin e francezit. “Historia shkruhet këtu”, shkruhej në videon e prezantimit të Mbappe, i cili tashmë do të tentojë sërish për të fituar Champions League, trofeun e “ndaluar” për parizienët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img