Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Historia që përsëritet/ Reagimet e Hollande dhe Bush kur mësojnë se vendet e tyre po sulmohen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kush nuk e ka të njohur fytyrën e ish-presidentit të SHBA-së, George W. Bush kur një punonjës i stafit të tij iu afrua për t’i thënë se vendi po sulmohej.

Më 11 shtator të 2001, Bush ishte duke biseduar me disa nxënes të një shkolle fillore në Florida kur mësoi për ngjarjen.

14 vite më pas, François Hollande ndodhej në tribunën e “Stade de France”, ku dikush i afrohet për t’i thënë se shpërthimet që ishin dëgjuar pak çaste më parë jashtë stadiumit, ishin bomba.

Reagimi i presidentit francez duke pothuajse i njejtë me atë të presidentit amerikan.

Lexo edhe: Si e mësoi François Hollande lajmin për sulmet? Truproja përkulet dhe flet me presidentin, mediat publikojnë fotot

Më shumë

spot_img