Historia që gozhdoi mbarë botën, 12 fëmijët “rikthehen” përsëri në shpellë

Publikuar tek: bota, më 09:27 07-09-2018 Historia që gozhdoi mbarë botën, 12 fëmijët “rikthehen” përsëri në shpellë Nga shfaqja në qendrën tregtare në Bangkok

12 fëmijët e një ekipi futbolli në Tajlandë të cilët u bllokuan në një shpellë për afro 3 javë së bashku me trajnerin e tyre, duket se kanë vendosur të kthejnë pas kujtimet e tmerrshme.

Gjatë inagurimit të një qendre tregtare në Bangkok, organizatorët kishin krijuar një imitim të shpellës ku fëmijët mbetën të bllokuar dhe kishin ftuar dhe ata, tashmë “të famshëm”.

Gjithashtu janë riprodhuar dhe tingujt e stimuluar të ujit i cili përmbyti shpellën dhe i la fëmijët për 18 ditë të bllokuar, ndërkohë që dhe pajisjet e përdorura nga polumbarët janë ekspozuar në shfaqje.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i mbytur në liqen 16 vjeçari
Artikulli i "New York Times" kundër Trump, zyrtarë të lartë mohojnë të kenë shkruar ata »
Article Logic
Execution time: 0.010669946670532
array(1) { ["section"]=> string(78) "historia-qe-gozhdoi-mbare-boten-12-femijet-rikthehen-perseri-ne-shpelle-133478" }