Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

HISTORI FRYMËZIMI/ 55-vjeçari MPOSHT Koronavirusin pas 8 muajsh i INFEKTUAR 

spot_img

Lajme të ngjashëm

b40aa08a82886dcbeceb31ea71e30647

Me 4 mars u diagnostikua me Covid-19 dhe vetëm tashmë është i pastër.  

Historia e çuditshme është regjistruar në Itali. Pacienti fatlum, pasi deri më tani i ka mbijetuar virusit famëkeq për rreth 8 muaj është 55-vjeçari, Stefano Lancilli.

Ish punonjësi i stacionit të policisë në Lodi u shtrua në fillim të muajit mars në një spital të Cadogno, ku vuante nga sëmundja e pneumonisë.Një odise që zgjati për muaj të tërë, derisa të premten më 9 tetor ai doli nga spitali i Sant’Angelo Lodigiano.

“Që kur vuri këmbën në spital ai ka humbur 35 kg. Vuante nga pneumonia dhe më pas doli pozitiv në testet e koronavirusit. Ai rrezikonte të humbiste jetën, por mjekët bënë mrekullinë duke e ndihmuar të ngrihet sërish në këmbë dhe të vijojnë jetën i qetë dhe pa virusin Covid,” rrëfeu bashkëshortja e tij.

Ndërkohë, Ministria e Brendshme ka vendosur t’i jap një tjetër arsyeje për të jetuar 55-vjeçarit, duke e nxjerr në pension të parakohshëm. Një histori tepër e dhimbshme, por një sinjal mjaft i mirë për të gjithë njerëzimit që po kalon momente tepër të vështira që prej fillimit të këtij viti.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img