Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Histori e rrallë shqiptare në çdo brez nga një çift binjakësh, rrëfehen dy motrat: Kemi ndjesi dhe parandjenja të njëjta

spot_img

Lajme të ngjashëm

 

Briani dhe Edeni

Historia e tyre është shumë e rrallë, pasi çdo brez e familjes së tyre ka binjakë.

“Kemi binjakë dhe te njerëzit e mamit dhe të babit, ky ka qenë një ndër faktet se pse ne kemi trashëguar binjakë”,-u shprehën motrat duke treguar se gjenet në fakt kanë ndikuar në vijimësinë e binjakëve në çdo brez. /Newsbomb.al/ 

Më shumë

spot_img