Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Histori dramatike/ 15 vjeçarja nga Kosova martohet me mblesëri, 9 muajshe shtatëzënë

spot_img

Lajme të ngjashëm

354361b60ac21c6080e84350f10996b3

Një histori dramatike është mësuar ditën e sotme teksa një vajzë e mitur 15 vjeçare nga fshati Mirenë i Lipjanit në Kosovë, është martuar me dëshirën e prindërve dhe tashmë është 9 muajshe shtatëzënë dhe pranë lindjes së fëmijës së saj në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë.

Pas njoftimit nga stafi mjekësor, policia e Kosovës ka intervistuar të miturën 15 vjeçare së bashku me prindërit e dy familjeve të cilët thanë se martesa e çiftit ishte bërë me dëshirë të dy palëve.

Mësohet se 15 vjeçarja ishte martuar në nëntor të vitit të kaluar.

E mitura S.A ishte paraqitur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës këtë të enjte pasi ndodhej në muajin e nëntë të shtatëzanisë.

Më shumë

spot_img