Hiqet tarifa doganore për importin e vaksinave anti-Covid, qeveria publikon vendimin

Publikuar tek: aktualitet, më 14:47 13-01-2021 Hiqet tarifa doganore për importin e vaksinave anti-Covid, qeveria publikon vendimin

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për heqjen e tarifës doganore për vaksinat kundër koronavirusit që do të importohen në vendin tonë.

Sipas vendimit, ndryshimi lejon që vaksinat anti-Covid por edhe të tjera me kod specifik do të importohen pa taksë.

Kujtojmë se në vendin tonë kanë mbërritur  975 dozat e para të vaksinës Pfizer dhe prej tre ditësh ka nisur vaksinimi i bluzave të bardha.

qeveria.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shokon ish-roja i Sanatoriumit: E njihja Tiren, më jepnin edhe mua ndonjë 10 mijë lekësh
Fillon sonte, çfarë rezervon moti për ditët në vijim »
Article Logic
Execution time: 0.012187004089355
array(1) { ["section"]=> string(90) "hiqet-tarifa-doganore-per-importin-e-vaksinave-anti-covid-qeveria-publikon-vendimin-234829" }