Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Hiqet pagesa 5 euro nga Kosova për Shqipëri dhe anasjelltas, kompania: Nuk do paguajnë ata që ndihmojnë për tragjedinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6315d7afaae8aab2d5cb162b7a080e62

Kompania Albanian Highway Concession ka vendosur të heqë pagesën prej 5 eurosh për të gjithë personat, makinat, ekipet e kërkim shpëtimit, autobuzët, ndihat etj, të të gjithë atyre që nisen nga Kosova drejt Shqipërisë.

“Kompania që menaxhon rrugen e Kombit që nga dita e djeshme ka vendosur të lejojë kalimin pa pagesë të të gjithë makinave; individëve dhe shoqatave, institucioneve të Kosovës, të Shqipërisë etj, të cilët janë solidarizuar apo që kanë sjellë e sjellin ndihma për tiu ardhur në ndihmë dhe mbështetje të prekurve nga tërmeti. Këto grupe personazhesh do të lejohen të kalojnë pa pagesë deri në përfundim të situatës emergjente” thuhet në njoftimin e kompanisë.

Kujtojmë se kjo ishte një nga cështjet e diskutuara sot paradite mes kryeministrit Edi Rama dhe zv.kryeministrit të Kosovës Behgjet Pacolli. Rama I kërkoi Pacollit të sqarojë opinionin se kjo taksë nuk është e qeverisë, por është një ndihmë për mirëmbajtjen e rrugës. Dhe Rama tha se ka “ustallarë”, por që tani do merren me qytetarët e jo me “ustallarët”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img