Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Hiqen maskat në ambientet e hapura, gazetarja nuk ia “përton” ironinë Komitetit: Pas 1 qershorit dynjaja do heqë brekët, se maskat i ka hequr me kohë e me vakt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme, Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi masa të reja lehtësuese kundrejt koronavirusit.

Një prej masave, është dhe heqja e maskës në ambjentet e hapura duke filluar që nga data 1 qershor.

Një lajm i tillë, ka sjellë dhe reagimin e gazetares Beti Njuma, e cila duke ironizuar Komitetin shkruan:

“Pas 1 qershorit- tha Rakacolli-njerëzit do heqin maskat”  O komiteti, pas 1 qershorit dynjaja do heqë brekët e do veshë rrobabanjet se maskat i ka hequr me kohë e me vakt!

Prej kohësh, edhe në Tiranë është vënë re një neglizhencë e qytetarëve lidhur me mbajtjen e maskës kryesisht në ambjentet e hapura, megjithatë nuk janë të pakta rastet kur maska nuk mbahet as në ambjente të mbyllura apo dhe transportin publik.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img