Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Hiqen kufijtë, nis zbatimi i marrëveshjes Shqipëri-Kosovë për fundjavën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur lëvizja e lirë sot pas marrëveshjes së nënshkruar mes Shqipërisë dhe Kosovës që shqiptarët të kalojnë kufirin pa qenë nevoja e regjistrimit në pikat e policive kufitare.

Nga sot deri më 30 Shtator për çdo fundjavë dhe në ditë festash kombëtare, qytetarët shqiptarë dhe ata të Kosovës, do ta kalojnë kufirin,  pa qenë nevoja e regjistrimit në pikat e policive kufitare.

albsig

Kështu ka  ndodhur edhe sot qytetarët kanë hyrë dhe kanë dalë pa regjistrim. Çfarë e ka bërë edhe më të lehtë kalimn apo pritjen për orë në radhë.

“Kryeministri është dakord me mua që në këtë sezon është e palejueshme dhe e pajustifikueshme që të kemi më probleme të natyrës që kemi pasur deri vjet apo vitet e tjera dhe radhë të pafundme për shkak të kontrolleve një për një të makinave që vijnë drejt Shqipërisë”, tha Edi Rama, kur u nënshkrua marrëveshja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img