Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Hiqej si zjarrfikës vullnetar, por i vinte flakën tokave: Arrestohet 43-vjeçari në Greqi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 43-vjeçar i cili drejtonte një autobus linje në qytet dhe hiqej si zjarrfikës vullnetar, është arrestuar dje nga policia greke në Kryoneri.

Ai akuzohet për zjarrvënie të qëllimshme. Ai linte përshtypjen se ndihmonte në fikjen e flakëve, por pas tij gjendeshin vatra të reja zjarri.

Mediat greke thonë se ai kur e kuptoi nxitoi në vatrat që kishte ndezur vetë dhe sillej sikur i fikte. Policia e zbuloi këtë skemë mashtruse dhe e prangosi.  

Për më tepër, ndjekja penale kundër tij përfshin akuzat për kundërvajtje për posedim të drogës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img