Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Hiqej si Rama dhe i biri tij Gregu, kërkohet 10 vite burg për mashtruesin 41-vjeçar

spot_img

Lajme të ngjashëm

30a2bdb67a75b69b6fe7bac20484e72b

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë sot pretencën për Klodian Cirunën, i cili mashtronte duke u hequr herë si prokuror, herë si kryeministri Edi Rama dhe herë si djali i kryeministrit Gregu.

Organi i akuzës kërkon 10 vite burg për 41-vjeçarin që ka mashtruar tre biznesmenë në Tiranë.

Duraj ka mashtruar biznesmenin Luan Duraj, Petraq Koka dhe italianin me iniciale B. H.

Ai i premtonte se do t’iu siguronte leje ndërtimi në këmbim të shumës së majme prej 1 milion eurosh. Sakaq, mësohet se Ciruna operonte me një nga studiot e Avokatisë në Milano (duke dërguar e-maile false në emër të studios dhe personave të tjerë).

Gjithashtu për të kamufluar veprimet e tij dhe për të qënë më bindës, Ciruna ka bërë kontrata noteriale fiktive si dhe ka krijuar përkohësisht një kompani “Call Center” me aktivitet në fushën e shitblerjeve të pasurive të paluajtshme në Shqipëri si dhe jashtë saj, të cilën më pas e ka mbyllur.

Më shumë

spot_img