Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Hillary Clinton i bën thirrje Donald Trump: Mos bëj gafë të fillosh luftë me Iranin në ditët e fundit të detyrës si President, po luani lojë të rrezikshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a514401e32cc4c67b7968ecb3296aba8

Hillary Clinton i ka bërë thirrje presidentit të SHBA-së Donald Trump që të mos nisë një luftë me Iranin përpara largimit të tij nga detyra.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Clinton shkruan se administrata e Trump ose po bën lëvizje të qëllimshme, ose është e paaftë.

Sipas saj, ata po luajnë një lojë të rrezikshme.

“Një dhuratë që Trump mund t’i japë vendit dhe botës është të mos fillojë një luftë me Iranin në 15 ditët e tij të fundit në detyrë.

Është e vështirë të thuash nëse administrata e tij po bën lëvizje të qëllimshme apo thjesht shfaq paaftësi.

Sido që të jetë, ata po luajnë një lojë të rrezikshme”,- shkruan Clinton në rrjetet sociale.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img