Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Hidhet shorti të Krimet e Rënda, kush janë gjyqtarët e çështjeve ‘Big’ që do gjykojnë Saimir Tahirin (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dad0b01ed27970c310afed0c8f704a1b

Këtë të mërkurë është hedhur shorti për trupën gjykuese që do të drejtojnë çështjen ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Newsbomb.al mëson se trupa përbëhet nga Ardit Mustafai, Flora Hajredinaj dhe Irena Gjoka.

Ndërkohë nga një kërkim që Newsbomb.al bëri rezulton se më herët gjyqtari Mustafai ka gjykuar çështjen ‘Dajti’. Po ashtu ky i fundit ka qenë edhe pjesë e trupës gjykuese ndaj gjyqtarit Shkëlqim Miri, por prokuroria kërkoi dorëheqjen e tij, pasi kishte njohje personale me të pandehurin Miri.

Ndërkohën Flora Hajredinaj është edhe pjesë e trupës gjykese për çështjen e Klement Balilit, i akuzuar si pjestar i një organizate e trafikut ndërkombëtar të narkotikëve.

Ndërkaq, Irena Gjoka ka shërbyer më herët në Fier dhe prej vitit 2014 ajo është është gjyqtare te Krimet e Rënda, shkruan Newsbomb.al. 

Kujtojmë se në seancën maratonë të fundit gjykata pranoi gjykim të shkurtuar. Sipas vendimit të gjykatës, që nuk e pushoi çështjen, por e çoi në gjykim, Prokuroria nuk do të mundet të sjellë më prova të reja nëse do të kërkonte, por do të merret vetëm me ato që janë në dosje.

Kujtojmë se gjykata e Katanias e ka shpallur të pafajshëm ish ministrin e Brendshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img