Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Hidhet SHORTI në KQZ, hapen 10% e kutive të votimeve në gjithë Shqipërinë, rinumërimi fillon të premten (BASHKITË DHE ZONAT)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur sot shortin për hapjen e kutive të votimit në të gjithë Shqipërinë, shkruan newsbomb.al. 10% e kutive do hapen dhe fletët e votimit do të rinumërohen dhe shihen për parregullësi.

“Këqyrja paszgjedhore e fletëve të votimit & materialeve zgjedhore për këto QV do të fillojë në KQZ, ditën e Premte, ora 12:00”, njofton KQZ-ja, dhe publikon listat me të gjitha Bashkitë dhe zonat ku do të hapen kutitë e votimit.

Ky proces bëhet për të parë nëse komisionerët kanë gabuar gjatë numërimit të votave dhe nëse brenda në kuti ka fletë me probleme. Gjatë rinumërimit që do të fillojë të premten, nëse konstatohen probleme, parregullësi dhe manipulime, komisionerët mund të arrestohen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img