Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Hidhet shorti, kur do të performojë këngëtarja Albina Kelmendi në Eurovision

Lajme të ngjashëm

Eurovizioni i këtij viti në Liverpool do të ketë sloganin “United by Music”, me veprat e tij artistike që tregojnë zemrat që rrahin së bashku.

Veprimtaria e sivjetme do të mbahet në Liverpool të Britanisë së Madhe, pasi në Ukrainë nuk mund të mbahet sepse është e rrezikshme për shkak të luftës.

Sipas shortit përfaqësuesja e Shqipërisë së bashku me familjen e saj, Albina Kelmendi, do të performojnë gjysmëfinalen e dytë të Eurovision më 11 maj.

Përzgjedhja e këngëtares për të kënduar në natën e dytë gjysmëfinale u bë gjatë shortit që u mbajt mbrëmjen e së martës.

Shqipëria do të jetë në gjysmëfinale me Armeninë, Qipron, Danimarkën, Estonin, Greqinë, Islandën, Rumaninë, Australinë, Austrinë, Gjeorgjinë, Lituaninë, Poloninë, San Marinon dhe Slloveninë.

Eurovisioni do të mbahet më 9, 11 dhe 13 maj, në Liverpool.

Më shumë