Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Hidhet shorti, Kupa e Shqipërisë njeh çiftet gjysmëfinaliste

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në orën 11:00 në amientet e stadiumit të “Air Albania” është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Kukësi, Tirana, Teuta dhe Bylis kanë mësuar kundërshtarët dhe datat se kur do të luhen këto takime.

Goglat kanë vënë përballë KukësiTeutaBylisTirana.

Sfidat e para do të luhen në 2 korrik me Kukësin që do presin në “Elbasan Arena” për ndeshjen e parë, ndërsa e kthimit do të luhet në “Niko Dovana” në 15 korrik.

Sfida tjetër Bylis-Tirana do të luhet në 2 korrik në “Adush Muça”, ndërsa ajo e kthimit në 15 korrik në “Selman Stermasi.

Finalja e madhe e Kupës së Shqipërisë do të luhet në datën 2 gusht për të përcaktuar se kush do të ngrejë lartë këtë trofe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img