Hidhet shorti, Kupa e Shqipërisë njeh çiftet gjysmëfinaliste

Publikuar tek: sport, më 11:20 26-06-2020 Hidhet shorti, Kupa e Shqipërisë njeh çiftet gjysmëfinaliste Ilustruese

Ditën e sotme në orën 11:00 në amientet e stadiumit të “Air Albania” është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Kukësi, Tirana, Teuta dhe Bylis kanë mësuar kundërshtarët dhe datat se kur do të luhen këto takime.

Goglat kanë vënë përballë KukësiTeutaBylisTirana.

Sfidat e para do të luhen në 2 korrik me Kukësin që do presin në “Elbasan Arena” për ndeshjen e parë, ndërsa e kthimit do të luhet në “Niko Dovana” në 15 korrik.

Sfida tjetër Bylis-Tirana do të luhet në 2 korrik në “Adush Muça”, ndërsa ajo e kthimit në 15 korrik në “Selman Stermasi.

Finalja e madhe e Kupës së Shqipërisë do të luhet në datën 2 gusht për të përcaktuar se kush do të ngrejë lartë këtë trofe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010661125183105
array(1) { ["section"]=> string(66) "hidhet-shorti-kupa-e-shqiperise-njeh-ciftet-gjysmefinaliste-211810" }