Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Hidhet shorti i kampionatit të futbollit FRESSH Tirana, Tahiri: Hajde garojmë dhe në 18 qershor, fitojmë ne gjithë shqiptarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Për kreun e PS-së së Tiranës, pavarësisht se gjatë këtyre katër viteve është bërë shumë, ka ende për të bërë. “Por kemi akoma edhe më shumë për të bërë, ju e dini këtë. Ne jemi të parët që e dimë këtë, dhe kjo mund të ndodhë vetëm në qoftë se bëhemi të gjithë bashkë. Ky kampionat është vetëm një mundësi, ka pafund mundësi, për të punuar prapë bashkë, ka pafund mundësi, për të ndërtuar bashkë Shqipërinë që duam. Në qoftë se në këtë garë do fitojnë disa skuadra, në këtë garë sigurisht do ketë fitues”, u shpreh ai.

Kryetari i PS-së së Tiranës deklaroi se në zgjedhjet e 18 qershorit, gara e PS nuk është me partitë, por me papunësinë, me varfërinë. “Në 18 qershor duhet të fitojnë shqiptarët. Në 18 qershor gara jonë nuk është me partitë. Në 18 qershor gara jonë është me papunësinë. Në 18 qershor gara jonë është me varfërinë. Në 18 qershor gara jonë është me shtetin e rrënuar që na lanë pas. Në 18 qershor gara jonë është me të gjithë ata që duan ta mbajnë peng vendin. Dhe në 18 qershor gara jonë është për Shqipërinë që duam. Kështu që hajde bëhemi bashkë dhe punojmë prapë bashkë. Hajde garojmë dhe në 18 qershor fitojmë ne dhe gjithë shqiptarët në çdo cep të Shqipërisë. Kështu që jepini forca! Jam shumë i bindur që në fund të këtij kampionati fituesi do i përfaqësojë të gjithë”, tha Tahiri.

Më shumë

spot_img