Tirana
moderate rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

Hidhet kalendari i plotë i Kategorisë Superiore, ja kur luhen 3 derbet e kryeqytetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kalendari i Kategorisë Superiore 2021/22 është zbardhur ditën e sotme.

Në ambientet e sallës së konferencave të stadiumit “Air Albania” është hedhur shorti për kalendarin e Kategorisë Superiore. Shorti për përcaktimin e Kategorisë Superiore është hedhur në orën 10:00 dhe goglat kanë përcaktuar përballjet javë pas jave.

Sipas vendimit të Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së, Kategoria Superiore do të fillojë më 11 shtator 2021 dhe do të mbarojë më datën 26 maj 2022. Edhe Kategoria e Parë nis po më datën 11 shtator 2021 për t’u mbyllur më datën 7 maj 2022.

Në Kategorinë Superiore këtë sezon marrin pjesë këto skuadra: Teuta, Partizani, Vllaznia, Laçi, Tirana, Kukës, Skënderbeu, Kastrioti, Dinamo, Egnatia.

Java e parë e Superligës do të nisë me disa supersfida. Teuta kampione e nisë mbrojtjen e titullit ndaj Partizanit në shtëpi, Tirana pret Skënderbeun, Dinamo debuton ndaj Kastriotit, kurse Egantia kundër Kukësit në shtëpi. Laçi do të sfidojë Vllazninë në shtëpi në një ndeshje derbi. Këtë vit do të luhen 12 derbe pasi në Superligë luajnë Tirana, Dinamo dhe Partizani dhe goglat kanë përcaktuar se derbi i parë i kryeqytetit do të luhet në javën e 4-të, Dinamo-Partizani, ndërsa Tirana-Partizani në javën e 6-të dhe Tirana-Dinamo në javën e 9-të.

LIVE/ shorti i Kategorisë Superiore:

JAVA 1

Tirana-Skënderbeu

Egnatia-Kukësi

Kastrioti-Dinamo

Laçi-Vllaznia

Teuta-Partizani

JAVA 2

Skënderbeu-Partizani

Vllaznia-Teuta

Dinamo-Laçi

Kukësi-Kastrioti

Tirana-Egnatia

JAVA 3

Egnatia-Skënderbeu

Kastrioti- Tirana

Laçi-Kukësi

Teuta-Dinamo

Partizani-Vllaznia

JAVA 4

Skënderbeu-Vllaznia

Dinamo – Partizani

Kukësi -Teuta

Tirana – Laçi

Egnatia- Kastrioti

JAVA 5

Kastrioti – Skënderbeu

Laçi – Egnatia

Teuta – Tirana

Partizani – Kukësi

Vllaznia – Dinamo

JAVA 6

Skënderbeu – Dinamo

Kukësi -Vllaznia

Tirana – Partizani

Egnatia – Teuta

Kastrioti – Laçi

JAVA 7

Laçi – Skënderbeu

Teuta – Kastrioti

Partizani – Egnatia

Vllaznia -Tirana

Dinamo – Kukësi

JAVA 8

Skënderbeu – Kukësi

Tirana – Dinamo

Egnatia – Vllaznia

Kastrioti – Partizani

Laçi – Teuta

JAVA 9

Teuta – Skënderbeu

Partizani -Laçi

Vllaznia -Kastrioti

Dinamo- Egnatia

Kukësi- Tirana

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img