Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Hidhen themelet për zonën e parë të teknologjisë në Tiranë – Albania Techno Park, Veliaj: Mundësi historike të kalojmë nga fasonet tek shërbimet dixhitale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas nisjes së punimeve për transformimin e Piramidës në qendrën më të madhe të inovacionit, Tirana është gati që të nisë nga puna edhe për krijimin e zonës së parë të teknologjisë.

Përmes një postimi në Twitter, Kryebashkiaku Erion Veliaj bën me dije se gjatë vizitës në Turqi janë hedhur themelet për zonën e parë të teknologjisë në Tirane – Albania Techno Park në partneritet dhe me liderët turq të 87 zonave të ngjashme atje.

“Hodhëm themelet për zonën e parë të teknologjisë në Tiranë – Albania Techno Park me nismën e Edi Ramës dhe partneritetin e liderëve të 87 zonave të ngjashme në Turqi! Kemi një mundësi historike të kalojmë nga tranzicioni i fasoneve tek e ardhmja e shërbimeve dixhitale – FORCA”, shkruan Veliaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img