Hetimi për prishjen e Teatrit, SPAK merr në pyetje të dyshuarit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 29-09-2020 Hetimi për prishjen e Teatrit, SPAK merr në pyetje të dyshuarit Teatri

SPAK ka nisur të marrë në pyetje personat që po hetohen për prishjen e Teatrit Kombëtar.

SPAK bashkoi në një çështje 6 kallëzimet e Aleancës për Teatrin dhe secilin prej tyre do ta marrë në pyetje në kuadër të hetimeve.

E para që është marrë në pyetje nga Oficeri i Policisë Gjyqësore është avokatja Adriana Kalaja.

Prishja e godinës së Teatrit Kombëtar në 17 maj të këtij viti, surprizoi shumë njerëz jo për faktin e prishjes por më tepër për kohën kur ndodhi ndërhyrja e fadromave, gjatë natës dhe në kulmin e pandemisë.

Pasi u prish godina ka patur momente tensioni mes kundërshtarëve të prishjes së teatrit, opozitës dhe qytetarëve, me forcat e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryenegociatori Zef Mazi takime urgjente në Holandë, del RAPORTI: Numri i emigrantëve të paligjshëm po rritet, shqiptarët të parët
‘Nuk dalim nga këtu pa na u plotësuar kërkesat tona’, naftëtarët në ditën e dytë të grevës: Rama të vërë dorën në zemër, na ka lënë në mes të katër rrugëve »
Article Logic
Execution time: 0.011126041412354
array(1) { ["section"]=> string(69) "hetimi-per-prishjen-e-teatrit-spak-merr-ne-pyetje-te-dyshuarit-222060" }