Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Hetimi për lobimin 600 mijë dollarë të PD në Amerikë, Bardhi: Prokurori më thirri dhe më tha s’ kam pyetje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka folur mbrëmjen e sotme për thirrjen në Prokurorinë e Tiranës, lidhur me hetimet për lobimin 60 mijë dollarë në SHBA.

Në një lidhje me emisionin ‘360 Gradë’ në Ora Neës, Bardhi ka thënë se e kanë thirrur në Prokurori vetëm sa për ta regjistruar në procesverbal, pasi nuk kishte asnjë pyetje për të.

‘Në këtë çështje nuk është i përfshirë zoti Basha pavarësisht se Prokuroria ka dashur të përfshijë zotin Basha. Sot mua më ka thirrur Prokuroria për t’u pyetur. Kam patur të njëjtën thirrje si zoti Basha. Bëhet fjalë për një cështje të 2017, kur jam zgjedh sekretar në 2019. Kam shkuar në zyrën e prokurorit e kam pyetur dhe e dini cmë tha? Nuk kam asnjë pyetje më kishte ftuar kot. Më tha nëse ke dicka për të thënë thuaje dhe ta shënojmë në procesverbal’, është shprehu Gazment Bardhi.

 

Më shumë


spot_img
spot_img