Hapësire reklamuese

Politikë

Hetimi për ish klubin Partizani nisi pas padisë së Taulant Ballës

Shkruar nga Newsbomb
Hetimi për ish klubin Partizani nisi pas padisë së Taulant

Akuzat në lidhje me ish klubin Partizani janë për korrupsion dhe pastrim parash, ndërkohë që SPAK nuk ka dhënë njoftim zyrtar.

Hetimi në lidhje me kthimin e pronave tek ish klubi Partizani ka nisur në vitin 2020 ndërsa procedurat e privatizimit nisën në vitin 2008 dhe përfunduan në vitin 2012.

Hetimi nisi pas një padie që u bë në SPAK nga ministri i Brendshëm aktual, Taulant Balla.

Gjatë kësaj periudhe janë marrë në pyetje disa ish ministra si Genc Ruli, Gazment Oketa, Fatmir Mediu. Por nuk është thirrë Jamarbër Malltezi i cili edhe arrestuar këtë mbrëmje.

Çështja është hetuar nga Arben Kraja, ish kreu i SPAK.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese