Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Hetimi për 25 Prillin, PD publikon planin: Do thirren për të dëshmuar 24 drejtues të lartë, përfshi kryeministrin Rama dhe kreun e SPAK (LISTA)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka prezantuar planin e hetimit në Komisionin Parlamentar për zgjedhjet e 25 Prillit.

PD njofton se brenda një muaji do të thirren si dëshmitarë drejtues më të lartë të qeverisë, të SPAK dhe Bashkisë së Tiranës.

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor për Zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Komisionit Enkelejd Alibeaj, njoftoi se Erion Veliaj dhe Dritan Leli, do të paditen për shpërdorim detyre, pasi sipas tij, kanë refuzuar të japin informacion për punësimet dhe shpërblimin e tërmetit.

plani2 1173x1536 1
plani2 1173x1536 2
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img