Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

Hetimi ndaj Metës, vjen reagimi i FORTË i Yuri Kim: Të pushtetshmëve që mendonin se ishin të paprekur po u vjen fundi, jo më kërcënime ndaj drejtësisë! (E plotë)

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar, pasi Prokuroria e Posaçme njoftoi se ka nisur hetimet për ish-presidentin Ilir Meta, si dhe pas sulmeve të kreut të SPAK, Arben Kraja nga zyrtarët e Partisë së Lirisë.

Në një postim në Twitter, diplomatja amerikane shkruan se “të pushtetshmit që mendonin se janë të paprekur, tani  janë të shqetësuar”. Sipas saj askush nuk është mbi ligjin.

“Për një kohë të gjatë, të pasurit dhe/ose të fuqishmit kanë besuar se janë të paprekshëm. Tani ata janë të shqetësuar, mosndëshkueshmërisë së tyre mund t’i vijë fundi. Ndërsa reforma në drejtësi zbatohet dhe jep gjithnjë e më shumë rezultate, do të bëhet më e qartë dhe më e qartë se askush – ASKUSH – nuk është mbi ligjin”, shkruan Yuri Kim.

Më herët zyrtarë të Partisë së Lirisë, sulmuan kreun e SPAK, Arben Kraja, duke thënë: ‘Beni, ky hetuesi i komunizmit i ka verifikuar gjeneralitetet e tij?”.

Lexo edhe: Hetimet ndaj Metës, zyrtarja e Shtëpisë së Lirisë sulmon kreun e SPAK: Beni, hetuesi i komunizmit të hetojë gjeneralitetet e tij

 

Më shumë