Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Hetimet për ndërtesat e shembura nga tërmeti, Prokuroria e Tiranës: Janë 31 të arrestuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

f28ec43dbb7e7c9d5ab01b6e6e1fe8a7

Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se numri i të arrestuarve  të tërmetit të 26 nëntorit ka shkuar në 31.

Përmes një konference për shtyp, drejtuesja Elisabeta Ymeraj ka deklaruar se në qarkun e Tiranës janë 25 institucione të dëmtuara në Qarkun e Tiranës, ndërsa 124 janë pallate ndërsa shtëpi private janë mbi 200.

‘Në Qarkun e Tiranës janë shpallur të pabanueshme 25 institucione, 124 pallate dhe 100 banesa. Vlen të theksojmë bashkëpunimin me policinë e shtetit, deri më tani janë janë arrestuar 31 përgjegjës për këto dëme.

Prokuroria ka hetuar në disa drejtime për të gjithë ata që kanë dhënë leje ndërrtime. Ditën e nesërme pritet të dalin para gjykatës të arrestuar, ku do të marrin masën.’, tha Ymeraj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img