Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Hetimet për Metën/ Komisioni i Venecias vjen në Tiranë, zbulohet AXHENDA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50a14d84d1c0fa9363967244bde8426c

Komisioni i Venecias do të vijë në vendin tonë në datat 13-14 shkurt në vijimësi të hetimeve për Presidentin Ilir Meta.

Ndërkohë është zbuluar axhenda e delegacionit në Tiranë.

Mësohet se ata do të takohen me presidentin Ilir Meta dhe kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi.

Më pas do të zhvillojnë takime me Komisionin Hetimor dhe Avokatin e Popullit.  Ndërkohë ditën tjetër do mblidhen me opozitën jashtëparlamentare dhe OJF.

Pritet gjithashtu që Komisioni të reagojë në lidhje me emërimet që janë bërë në Gjykatën Kushtetuese.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img