Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Hetimet për “Gërdecin”, caktohet relatori i kërkesës për gjykimin e Fatmir Mediut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme anti Korrupsion ka kërkuar heqjen e pezullimi të gjykimit për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu.

Ditën e sotme është caktuar edhe relatori i çështjes që do të shqyrtojë kërkesën për gjykimin e Mediut. Ai është Ilir Panda, ndërsa çështja do të shqyrtohet nga tre gjyqtarë të Gjykatës së Lartë.

SPAK kërkoi rihapjen e hetimeve për tragjedinë me 26 të vrarë dhe dhjetra të plagosur nga shpërthimi në fabrikën e demontimit të armëve në fshatin Gërdec.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img