Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Hetimet në Wuhan për origjinën e virusit, e tregon eksperti i OBSH: Ja ku u shfaq për herë të parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eeeb6217b0707c01e254e84210cdc8c0

Disa ditë më parë një grup ekspertësh të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, shkuan në qytetin e Wuhan-it në Kinë, për të hetuar mbi origjinën e virusit Sars-Cov-2.

Por një prej ekspertëve thotë se ka shumë pak gjasa që virusi të ketë rrjedhur nga laboratori biologjik i Ëuhan-it. Sipas tij, virusi është transmetuar te njeriu përmes një specie ndërmjetësuese.

Eksperti i OBSH-së për sigurinë e ushqimit dhe sëmundjet e kafshëve Peter Ben Embarek e bëri deklaratën këtë të martë gjatë një mbledhje të ekipit të OBSH-së për origjinën e mundshme të koronavirusit në qytetin qendror kinez të Ëuhan, ku rastet e para u zbuluan në dhjetor 2019.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img