Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Hetimet kanë nisur që në 2019, arrestohet 44-vjeçari nga Mati i kërkuar për trafikim droge (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

58fae475fbba1d7ddf10f464ce736392

Ka shkuar në 6 numri i personave të arrestuar si autorë të  kultivimit të bimëve narkotike në kuadër të operacionit “Ulëza”.

Ky operacion ka nisur që në vitin 2019 dhe janë vënë në pranga 5 shtetas pjesëtar të një grupi për kultivim të bimëve narkotike.

Ditën e sotme është arrestuar edhe 44-vjeçari Mat, Lek (Aleksandër) Tusha, banues në Ulëz, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për kryerjen e veprës penale “Kutivimi i bimëve narkotike”.

Njoftimi i plotë i policisë:

Mat

Vijon operacioni policor antikanabis i koduar “Ulëza”

Shkon në 6 numri i personave të arrestuar si autorë të  kultivimit të bimëve narkotike.

Në vijim të operacionit policor të koduar “Ulëza”, të nisur në nëntor 2019, ku në periudha të ndryshme nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, në bashkëpunim me Prokurorinë Mat,  janë vënë në pranga 5 shtetas pjesëtar të një grupi për kultivim të bimëve narkotike, hetimet kanë vijuar duke e ndjekur dhe  me metoda proaktive ku si rezultat mbrëmjen e djeshme nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, është  kapur dhe vënë në pranga një 44-vjeçar, pjesëtarë  i grupit të akuzuar për kultivim të bimëve narkotike dhe konkretisht:

L (A). T.,  44 vjeç  banues në Ulëz, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për kryerjen e veprës penale “Kutivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Ky shtetas, në bashkëpunim me persona të tjerë të arrestuar më parë nga Policia,  dyshohet se janë autorë të disa rasteve të tentativës për të kultivuar bimë narkotike në zonat malore të Njësive Administrative Ulëz dhe Baz, të cilat janë asgjësuar më parë nga Policia gjatë kontrolleve të territorit.

Materialet hetimore shtesë i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat, për veprime të mëtejshme. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img