Hetimet e segmentit rrugor Tiranë-Elbasan, MINISTRI I RAMËS në Prokurori

Publikuar tek: politike, më 19:05 24-02-2018 Hetimet e segmentit rrugor Tiranë-Elbasan, MINISTRI I RAMËS në Prokurori

Vazhdojnë hetimet për abuzimet me fondet e autostradës Tiranë-Elbasan.

Pas marrjes së dëshmive të dy ish-ministrave Edmond Haxhinasto dhe Sokol Dervishaj, Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të marrë dëshminë edhe të ministrit të Infrastrukturës dhe Energjitikës Damian Gjiknuri, shkruan Gazeta Shqiptare. 

Mësohet se ministri Gjiknuri është thirrur në Prokurori, jo si person nën hetim, por për të dhënë dëshminë pas kallezimit qe ministria e drejtuar prej tij ka bërë për abuzimet me fondet. 

Dëmi ekonomik i shkaktuar nga shkeljet kap vlerën e 53 milionë e 983 dollarë ndërsa është konstatuar edhe shkelje e disiplinën financiare në vlerën e 16 milionë e 177 dollarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013206005096436
array(1) { ["section"]=> string(78) "hetimet-e-segmentit-rrugor-tirane-elbasan-ministri-i-rames-ne-prokurori-111339" }