Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

“Heronj çdo ditë të vitit”, Veliaj publikon pamjet se si zjarrfikësit shpëtojnë jetën e drejtuesit pas aksidentit (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëse në këto ditë të nxehta vëmendja është fokusuar tek heronjtë që po luftojnë për të vënë nën kontroll flakët, harrojmë se çdo ditë të vitit janë po ata që shpëtojnë jetë njerëzish në aksidente.

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka publikuar një prej rasteve të shumta që ndodhin në ditë ku shërbimi zjarrfikës është në krye të detyrës. Veliaj apelon për më tepër kujdes me zjarrin dhe drejtimin e automjetit.

“K U J D E S 

Në Pezë për  zjarret e verës – zjarrfikësit heronj të Bashkisë së Tiranës ndihmojnë edhe për të shpëtuar jetë njerëzish në aksidente!

Pas sharrimit të derës, nxirret drejtuesi me pak dëmtime. Të shkuara! 

 Mos vendos zjarre!

 Mos ec me shpejtësi!

 Mos pi në timon!”, shkruan Veliaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img