Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Hera e fundit si deputet në Kuvend, Selami Jenishehri: Do jem në shtator në Parlament, do të përsëriten zgjedhjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Selami Jenishehri i është drejtuar Kuvendin në këtë seancë të fundit që po mbahet, por edhe për herë të fundit si deputet, pasi nuk ka arritur të sigurojë mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 prillit.

E teksa po futej në Parlament ai është shprehur se do të jetë sërish në Kuvend, pasi sipas tij zgjedhjet janë të paligjshme dhe se do të përsëriten.

“Askush nuk e di që Selami Jenisheri, kryetari i Partisë së Pensionistëve nuk do jetë në shtator në Kuvend, pasi 100% do të përsëriten zgjedhjet. Zgjedhjet janë të kundraligjshme, kanë thyer nenin që emigrantët nuk kanë votuar dhe nenin 160 i Kodit Zgjedhor. Këta janë deputetët më të poshtër që ka pasur historia e parlamentit. Karriera ime është ditën e premte në orën 09:30 tek Gjykata Zgjedhore Gjyqësore pasi kam gjyq për përsëritjen e zgjedhjeve,”- tha Jenisheri.

Më shumë

spot_img
spot_img