Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Heqja e taksës ndaj Serbisë, përfaqësuesi i lartë i BE: Ndihem i lumtur, vendim i rëndësishëm

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1fc533bba7bb8da2a9600ae1df457113

Josep Borell, Përfaqësuesi i lartë i BE është shprehur se ndihet I lumtur për heqjen e taksës 100% të mallrave që vinë nga Serbia, Bosnja e Hercegovina.

Me anë të një postimi Borell ka thënë se ndihet i lumtur për këtë marreveshje veçanërisht në kohën kur të gjitha vendet po përballen me COVID-19.

 “Ndihem i lumtur kur shoh vendimin për heqjen e plotë të tarifës nga qeveria e Kosovës për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina. Ky është një vendim shumë i rëndësishëm. Bashkëpunimi rajonal është thelbësor dhe mirëmbajtja e fluksit të mallrave, veçanërisht në kohën e krizës Covid-19”, shkroi Borrell.

Kujtojmë se duke nisur nga dita e sotme Qeveria në detyrë e Kosovës ka marrë vendim që të heqë tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë.

91307680_662812774475476_1416066888043069440_n.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img