Heqja e mandatit, Aqif Rakipi ngre padi në Gjykatën e Apelit, ja çfarë kërkon

Publikuar tek: politike, më 13:45 08-01-2018 Heqja e mandatit, Aqif Rakipi ngre padi në Gjykatën e Apelit, ja çfarë kërkon

Ish-deputeti i PDIU, Aqif Rakipi të cilit KQZ i hoqi mandatin me kërkesë të Prokurorisë ka ngritur padi në Gjykatën e Apelit Administrativ.

Rakipi kërkon shfuqizimin e vendimit të Kuvendit nr. 17 pika ç të vitin 2016. Ish-deputeti kundërshton procedurat e ndjekura në Kuvend.

Vendimi për të hequr mandatin e Aqif Rakipit erdhi pasi ky i fundit shkeli ligjin e dekriminalizimit. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012659072875977
array(1) { ["section"]=> string(82) "heqja-e-mandatit-aqif-rakipi-ngre-padi-ne-gjykaten-e-apelit-ja-cfare-kerkon-105832" }