Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Heqja e mandateve, reagon Basha: Kjo është rruga që do ndryshojë nga rrënjët politikën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2643bf8348d4542ead3b1fabde9a6111

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të KQZ për t’i hequr mandatet dy deputetëve dhe kryebashkiakut të Kavajës.

Me anë të një reagimi në “Facebook”, Basha e konsideron këtë moment si fillimin e ndarjes së krimit me politikën. Kreu i opozitës thotë se ky vendim i KQZ ishte një fitore e shumëpritur dhe se kjo është rruga që do e ndryshojë nga rrënjët politikën shqiptare.

“Ndarja e politikes me krimin sapo ka filluar. Per te gjithe shqiptaret e ndershem kjo eshte nje fitore e shumepritur. Beteja eshte e gjate dhe e veshtire sepse krimi ka mbrojtje dhe mbeshtetje qeveritare. Por asgje nuk do te na ndale nga kjo rruge qe na ndan me te keqen dhe qe do te ndryshoje Shqiperine duke ndryshuar nga rrenjet politiken”, shkruan Basha.

Lexo edhe: Kush janë deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, zëvendësojnë Tahirin dhe Selamin

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img