Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Heqja e banderolave të LSI në Fier, flet Mehmetaj: Ambientet i kemi me qera, punonjësit e Bashkisë i hoqën me shkallë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme LSI në qarkun e Fierit, kandidatja për deputete në këtë qark, Kejdi Mehmetaj, ka denoncuar se policia e Fierit, ka hequr banderolën e LSI

Në një deklaratë për media ajo u shpreh se nuk do të lejojnë që të prodhosin simbolet e LSI-së.

albsig

Ajo është shprehur se simpatizantët e LSI, tanimë po nisin të vendosin banderolën në vendin ku ishte.

“Jemi të qetë që s’ka ku shkon. Edi Rama nuk  e njeh mirë Fierin dhe nuk i njeh gratë fiereke. Ata duan qetësi dhe të votojnë të lirë. Ne jemi të qetë. Ne nuk kemi asnjë qetësim. Ne duam që materialet të kthehen aty ku ishin. Ata takimin e vet dhe ne tonën.

Ama një material tjetër e kam denoncuar me fotom ku punonjësit e bashkisë  kanë vënë në shtylla banderola të PS, edhe kjo nuk lejohet sepse janë ambiente publike dhe jo vetëm, por janë vendosur nga punonjës të bashkisë.

Banerat i dëmtuan,  i hoqën edhe i grisën edhe ata që po i vendosn janë simpatiznatë të LSI,” tha ajo ndër të tjera për “news24”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img