Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Heq vizat për shqiptarët, në këtë shtet mund të shkoni lirshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Së shpejti pritet që shqiptarët të udhëtojnë në Armeni pa vizë.

Mësohet se Qeveria armene do të diskutojë më 30 Gusht (sot)  heqjen e vizave për qytetarët shqiptarë, pas një propozimi të bërë nga Ministria e Jashtme.

Ky propozim vjen për faktin se armenët që prej vitit  2013 udhëtojnëpa viza në Shqipëri dhe në dokumentin përkatës të qeverisë thuhet se duhet të ndiqet parimi i reciprocitetit në marrëdhëniet dy palëshe.

Nëse qeveria armene do të miratojë heqjen e vizave, qytetarët shqiptarë do të mund të udhëtojnë lirisht drejt Armenisë dhe të qëndrojnë maksimumi për 180 ditë brenda një viti, që është edhe afati kohor.

Më shumë


spot_img

spot_img