Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Henri Çili: Rama nuk është kthyer në zyrë që pas 25 qershorit, rrezikon mandatin e tretë

spot_img

Lajme të ngjashëm

I ftuar mbrëmjen e kësaj të premte në emisionin “Zonë e Lirë” analisti Henri Çili ka deklaruar se Rama nuk është kthyer në zyrë për të qeverisur vendin që pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

Henri Cili është shprehur se kryeministri Rama është marrë me tre çështje, ç’ka e kanë bërë të përqendrohet në ato, dhe kjo sipas tij po i rrezikon mandatin e tretë. “Së pari, Edi Rama po merret me koston dhe reputacionin e ministrave apo ish ministrave.

Së dyti, po merret me elementët e aspekteve të Reformë s në Drejtësi.

E së treti Rama është bllokuar në qeverisje për shkak të vettingut dhe këtyre reformave. Bashkë më këtë turin që ka nisur tani dhe që mendoj që është gjëja më e mirë që po bën, të gjitha këto kanë ndikuar që ai të mos kthehet në zyrë për të qeverisur”, u shpreh Henri Çili.

Më shumë

spot_img