Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Hëngrën mish breshke, vdesin 19 persona, mes tyre 9 fëmijë (ARSYEJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ae412820a9e8c0414cce41e71c42028a

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Madagaskar, ku 19 persona kanë humbur jetën pasi kanë ngrënë mish breshke.

Mediat e huaja bëjnë me dije se mes viktimave janë edhe 9 fëmijë. Gjithsej 34 persona u shtruan në spital.

Sipas autoriteteve shëndetësore të vendit breshka me shumë mundësi ka ngrënë një algë dhe peshq të tjerë, të cilat nga nëntori në mars mund të bëhen toksike.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img