Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
27 %
1.5kmh
0 %
Enj
31 °
Pre
30 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Helmoi burrin duke i hedhur ilaç sysh në ujë, 25 vite burg për gruan

spot_img

Lajme të ngjashëm

a3d802e26771814ac97a7d15fed9b5a6

Nje gjykatës në Karolinën e Jugut ka dënuar me 25 vite burg një grua, pasi ajo pranoi se po helmonte burrin e saj duke i futur pika të ilaçit të syve në ujin e pijshëm.

Bëhet fjalë për Lana Clayton, 53 vjeç, e cila pranoi fajësinë për vrasje të qëllimshme.

Lana, një infermiere në Departamentin Amerikan të Çështjeve të Veteranëve, e dinte se pikat e syve ishin pa shije dhe pa erë, kështu që nuk do të zbuloheshin nga burri i saj.

Ajo u arrestua në shtator 2018 dhe u akuzua për vrasjen e tij.

Gjykata e York County vendosi masën e dënimit 25 vite burg për vrasësen.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img