Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Helmohen nga ushqimi 30 studentë të Akademisë së Policisë, 4 vajza marrin mjekim, pjesa tjetër NUK LEJOHET të shkojë në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa studentë, që besohet të jenë rreth 30, dyshohet se janë helmuar sot nga ushqimi në Alademinë e Policisë.

Burime për mediat bëjnë me dije se në spitalin Ushtarak janë dërguar vetëm katër vajza, ndërsa pjesa tjetër nuk lejohet që të shkojnë në spital për të marrë mjekim. Studentët e helmuar kanë reaksion dhe të vjella, ndërsa në trup kanë shenja.

Atyre që nuk u lejohet që të shkojnë në spital, stafi përgjegjës i akademisë u ka thënë të mos shqetësohen pasi nuk është helmim, se përndryshe do ishin jelmuar të 300 studentët që kanë konsumuar ushqim, dhe jo vetëm një pjesë e tyre.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img