Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Helmohen 30 persona në Bulqizë, dyshohet se Uji i pijshëm është përzierë me ujërat e zeza

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b70bb0618d657474f8f0ea35e179bd5c

Në Shupenzë të Bulqizës 30 persona janë helmuar dhe janë detyruar të shkojnë pranë qendrës shëndetësore për të marrë trajtim mjekësor.

Filllimisht kanë qenë 3 anëtarë të një fmailje që janë helmuar, ndërsa dyshohet se ky helmim ka ardhur për shkak se uji i pijshëm është bashkuar me ujërt e zeza, pasi janë dëmtuar tubacionet.

Ndërkohë që në Qendrën Shëndetësore të Shupenzës vazhdojnë të shkojnë persona të tjerë nga e gjithë zona, ndërsa mjekët shprehen se ende nuk e dinë nga ka ardhur helmimi.

Më shumë

spot_img
spot_img