Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Helmimi nga uji në Krujë, bie fluksi i personave që shkojnë në spital, 500 qytetarë kanë marrë mjekim

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon që prej tre ditësh në spitalin e Krujës, të paraqiten qytetarë me shenja të helmimit.

Bëhet me dije se deri më tani në spital kanë marrë shërbim 500 qytetarë, të cilët janë mjekuar dhe janë larguar, e të tjerë që vijojnë të jenë akoma në spital, edhe në lidhje me dje sot ka një numër më të ulët të pacienteve.

Qytetarët kanë shenja si të vjella dhimbje koke apo barku, ndërsa deri më tani dyshohet se janë helmosur nga uji.

Në një reagim dje Ujësjellësi i Kanalizime Krujë tha se paraprakisht në ujin e pijshëm është konstatuar prezencë e amoniakut mbi normë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img