Helikopteri ushtarak ulet në mes të rrugës, piloti pyet kamionistin nga shkohet për qytet (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:40 15-02-2017 Helikopteri ushtarak ulet në mes të rrugës, piloti pyet kamionistin nga shkohet për qytet (Video)

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon momentin e pazakontë kur një helikopter ushtarak ulet në mes të rrugës dhe prej tij zbret piloti që merr udhëzime nga një kamionist.

Ngjarja e rrallë ka ndodhur në Kazakistan ku mesa duket nga pamjet filmike, stuhia e dëborës ia ka bërë të pamundur orientimin pilotit, i cili vendos të ulë helikopterin e llojit MI-8 në mes të rrugës, zbret prej tij dhe i drejtohet kamionistit duke e pyetur se nga shkohet për në qytet.

Me pas ai shihet të falenderojë shoferin e kamionit teksa kthehet në helikopter dhe ngrihet për t’u larguar. /Newsbomb.al

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “I burgosuri më seksi” fillon punën si model në Amerikë
SHBA- shteteve anëtare të NATO-s: Paguani më shumë ose moderojmë angazhimin ndaj Aleancës »
Article Logic
Execution time: 0.012178897857666
array(1) { ["section"]=> string(100) "helikopteri-ushtarak-ulet-ne-mes-te-rruges-piloti-pyet-kamionistin-nga-shkohet-per-qytet-video-68823" }