Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Helikopteri përlaset mbi një banesë, 4 persona humbin jetën mes tyre një fëmijë (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin Harare, ku një helikopter ushtarak është rrëzuar në një shtëpi.

Tre anëtarë të ekuipazhit dhe një fëmijë I cili ndodhej pranë shtëpisë në momentin kur helikopteri u përplas humbën jetën menjëherë.

Një zyrat I Forcave Ajrore tha për mediat se pasi nuk kishin mundur të lidhnin kontakt me helikopterin ata aktivizuan menjëherë operacionin e kërkim shpëtimit.

Për shkak të sanksioneve nga vendet perëndimore, Zimbabve nuk mund të ketë helikopterë dhe aeroplanë të rinj ushtarakë.

Për këtë arsye baza ushtarake përdor helikopterët të cilët nga ekspertër janë cilësuar si të vjetër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img